מגורים

צריכים לנקות את הראש? סעו לאכזיב

שכונה מגורים, ערב, שקיעה
Written by Rachel

כולנו מכירים את תחושת העומס שעולה ועולה ושאנחנו מגיעים למצב שבו אנחנו צריכים לנקות את הראש ולתפוס קצת מרחק

יש את הפתגם המפורסם שאומר: "כשהעומס מתחיל לעלות, תנסו להסתכל על הסיטואציה ממעוף הציפור". ברגע שאנחנו מתחילים להתנהל בכלל עומס שעולה, ככל הנראה התוצרים שלנו יהיו פחות טובים מאשר במצב שבו אנחנו יכולים לחשוב באופן בהיר ונקי.

מה עושים כשעולה העומס?

כל אחד מאיתנו עובד אחרת ולכל אחד יש דברים אחרים שמרגיעים אותו ויכולים לסייע לו להוריד את העומס. עם זאת, יש פעמים שאנחנו צריכים הפסקה מהמציאות היום יומית ולהתרחק על מנת לנקות את הראש באמת. על מנת שהעלויות של מעשה כזה תהיינה סבירות ולא נמצא את עצמנו בכל פעם שאנחנו צריכים להירגע קצת מוציאים מאות ואלפי שקלים על חופשה או משהו אחר, כדאי למצוא מקומות שאפשר לנסוע אליהם ולא מדובר על משהו יוצא דופן ברמת העלויות.

למה דווקא אכזיב?

אחד היתרונות של זה שאנחנו גרים במדינה כל כך קטנה הוא שהכל קרוב. מאחר וכך אפשר מאוד בקלות לנסוע עד שתיים ולמצוא מקום שהוא לא הסביבה הרגילה שלנו ואנחנו יכולים לקבל בו שקט. כך למשל עם נסיעה לאכזיב. בגלל שמדובר על נסיעה של עד שעתיים ממרכז הארץ, מדובר על זמן נסיעה שהוא בטל בשישים בשביל שקט, גלים מתנפצים ושמש מלטפת.

עקרונית אפשר לשאול מה השוני בין אכזיב ובין כל חוף אחר כך שבאמת נדרשת הנסיעה הזו צפונה. עם זאת, כאשר חושבים על הנושא קצת יותר לעומק אפשר להבין שמדובר בחוף שהוא שונה מכל חוף שיש לנו במרכז. בסופי שבוע פוקדים את החופים במרכז הארץ עשרות ומאות אנשים וכולם מצטופפים על רצועת חוף קטנה ובלתי אפשרי לקבל קצת שקט. עם זאת, כאשר נוסעים לאכזיב, כמעט ואין אנשים ולכן אפשר לקבל את השקט שרוצים: גם באוזניים כי כמעט ואין אנשים וגם בעיניים – שאין כל כך הרבה הסחות דעת של אנשים.

ומה השורה התחתונה?

פעם הבאה שאתם צריכים לנקות את הראש בגלל עומס, סעו לחוף אכזיב ותקבלו את השקט המיוחל.

 

About the author

Rachel

Leave a Comment