סדנת בישול

סדנת בישול כייפית וחווייתית

סדנת בישול : מדובר בפעילות שיש בה טעם וריח. היא מהווה מעבדה שבה כל אחד תורם את חלקו ליצירה.

סדנאות בישול מתאימות לכל גיל. ניתן ללמוד לבשל ולהתנסות בבישול מאכלים רבים – חלביים ובשריים, מאפים, סלטים, ממולאים ועוד. מדובר בסדנה שאי אפשר שלא ללכלך בה ידיים אבל לכלוך הידיים הוא חלק בלתי נפרד מהחוויה.

ניתן לקיים סדנה כזאת בכל מקום, לרבות בחצר הבית ואפילו במטבחו. ניתן לקיים סדנה כזאת עם כל מספר משתתפים, במקום ובזמן המתאימים לכם. אתם יכולים לבחור את סוג המאכלים שאותם אתם מבקשים ללמוד לבשל ולאפות, לטגן ולאדות.

סדנת בישול

סדנת בישול מאפים

הערך המוסף של סדנת בישול

מה שנעים ומהנה בסדנת בישול הוא היותה מסגרת פתוחה, בלתי תחרותית, שבה לא מתמודדים על פרס כל שהוא (אלא אם בוחרים, כחלק מהחוויה, לייעד ולייחד פרס למי שיבשל את המאכל המוצלח והטעים ביותר לדעת ולטעם המשתתפים). סדנת בישול מהווה מסגרת מתאימה לעבודת צוות, לשיתוף פעולה. יש לה אפוא ערך חברתי חשוב ביותר. סדנאות בישול רבות פותחות בפני משתתפיהן סקרנות ורעב ותיאבון לסדנאות המשך. ההתנסות בפעולה הנעימה והמהנה של הבישול מעוררת רצון להמשיך ללמוד עוד ועוד ולהתנסות בבישול מאכלים נוספים להעשרת התפריט ולגיוונו.

אחד התבלינים המוסיפים טעם מיוחד לסדנאות הבישול הוא הטעימה של מה שהמשתתפים בישלו בה. כאשר מסיימים את העבודה והמאכלים מוכנים לאכילה, מהווה הארוחה עצמה את אקורד הסיום החוויתי והעצמתי לסדנה.

סדנת בישול טעימה וניחוחית

אחת ההפתעות המזומנות למי שמשתתפים בראשונה בחייהם בסדנה כזאת היא היווכחות-לדעת כי סדנת בישול היא, בעצם, שיעור שמתקיים באווירה חופשית ופתוחה, ללא מורא המורה. גם מי שמעודם לא בישלו דבר מגלים, להפתעתם, כי הבישול מהנה. כי הוא מעשיר וחווייתי. כי הוא נחמד.

כמו כל דבר שאדם שותף בעשייתו, כך גם הבישול- כאשר אדם מתנסה בבישול וחווה במהלכו את חוויית הגילוי של דברים חדשים הוא חש פעיל ומעורב, שותף מלא.

סדנאות בישול מהוות חלק בלתי נפרד מימי כיף וימי גיבוש של ארגונים וחברות. ניתן לקיים אותן גם במסגרת מפגשים חברתיים של משפחות המתאגדות ומקיימות בכל פעם בביתה של משפחה אחרת סדנה המוקדשת לבישול מאכלים שונים.

About the author

Rachel

Leave a Comment