מתנות

מתנות מלב אל לב

 יש מתנה עם סיבה ויש – בלעדיה. כל אחד ממקבלי המתנות באשר הן ודאי חווים חוויה רגשית, גם אם קצרה.

יש מי שכאשר הם בוחרים להעניקן- הם בוחרים במתנות שימושיות, אשר לבד מהיותן יפות, מעוצבות ומסוגננות הן גם, ואולי בעיקר, שימושיות. עם המתנות האלה נמנים: כלי בישול ואפייה, מכשירי כתיבה, מוצרים נלווים למחשב ולסלולאר ועוד.

מתנות לחג

בדרך כלל חגים ומועדים מקובלים בזמן שבו מעניקים מתנות- בעיקר בראש השנה ובפסח. לשי המוענק בחגים אלה יש ערך מוסף. הם מבטאים איחול וברכה להתחדשות, לפתיחת דף חדש. לקראת פסח מוצע מגוון עשיר ביותר של כלים ומוצרים, שימושיים ודקורטיביים, שניתן להעניקם כמתנות לאנשים שחשוב לנו לשמח ולרגש אותם. חג זה מיוחד בכך שאנשים עורכים בו ניקיון יסודי ומחדשים ביגוד, כלים ועוד.

מתנה מעשירה את המקבל אבל אינה מרוששת את הנותן. זה ייחודה. כל מה שקשור במתנות מבטא רגש אנושי יפה. הנתינה הן אחת הדרכים המקובלות להביע קשת שלמה ומגוונת של רגשות: תודה, סליחה, הוקרה, אהבה, ידידות, חמלה ועוד.

מתנות

רכבת ההפתעות מלאת מתנות

שיקולים לקניית מתנות

לפני חגים, כאשר מתוכננת נתינה של מספר רב של מתנות, ודאי חשוב לקבוע תקציב אפשרי ולבחור במסגרתו את סוגי המתנות ואת מחיריהן. שיקול נוסף, לבד מהשיקול התקציבי, הוא מידת הקרבה של מי שבוחרים להעניק להם את המתנה המיועדת. ככל שהקרבה גדולה יותר סביר להניח כי המתנה תהיה מושקעת ומחושבת יותר. כאשר המתנה היא ביטוי לתשומת לב, מעין תודה למי שעשה לנו טובה כל שהיא- סביר להניח כי נסתפק במתנה סמלית בלבד.

אין בהכרח ואולי אין בכלל קשר בין השווי הכספי של המתנה ובין האופן שבו היא מתקבלת. צרור פרחים שעלותו עשרות שקלים בודדות עם ברכה אישית עשוי להיות מתנה מרגשת ומוערכת מאין כמוה.

אם אתם מתלבטים איזו מתנה עשויה להתאים לאנשים מסוימים שיש להם, כביכול, הכול- ניתן להפתיעם ולשמח אותם בשובר לספא, להפלגה או לטיסה בשמי ישראל, שובר לרשתות גדולות ומותגיות על מנת שהם יבחרו לעצמם את הפריט המועדף עליהם.

הרצון להראות ולהמחיש לאנשים כי הם חשובים, מוערכים ויקרים לנו באמצעות הענקת תשומת לב מאפשרת למצוא מגוון עשיר ובלתי נדלה של דברים שניתן להעניקם כמתנה.

About the author

Rachel

Leave a Comment