מוזיאון

מוזיאונים- לא מה שחשבתם

מוזיאונים
Written by Rachel

מוזיאונים אינו המקום הנחשב מידית בהגדרות שלנו כמקום רציני וכבד, מקום בו מוצגים רק תמונות או פסלים, מקום שנבחר באופן פחות יותר כמקום לבילוי, כיוון שלמעשה הוא מקום ייחודי ומרשים מאד, שיוכל עם ההדרכה הנכונה להתאים גם לילדים, ולראיה שפע המוזיאונים המיוחדים בארץ ובעולם המושכים אליהם מיליוני מבקרים בכל עת.

מהם המוזיאונים?

מוזיאון הוא מקום מיוחד המציג היסטוריה מרתקת, או אירועים תרבותיים וחברתיים משמעותיים, מקום המציג באופן ייחודי יוצרים מרכזיים או אנשי מפתח מכל רחבי העולם שהשפיעו רבות על ההיסטוריה לאורך התקופות השונות. מוזיאונים רבים עוסקים בתחום אחד עיקרי, וישנם גם מוזיאונים המיועדים לילדים בלבד כמו מוזיאון המדע בירושלים או מוזיאון הילדים בחולון.

קיימית מוזאונים רבים של נושאים מגוונים

מגוון המוזיאונים בארץ הוא עשיר ורב אם זה להכיר את סיפורי המקרה מזוויות אחרות במוזיאון המקרא בירושלים, לגלות את תקופת הפלישתים במוזיאון באשדוד ואף לחקור באופן מעשי כיצד חיו ופעלו הפלישתים, ועד להכיר כל קהילה יהודית לאורך הדורות או כל בית כנסת שהוקם ברחבי העולם במוזיאון בית התפוצות בתל אביב, הכולל גם תערוכות מיניאטוריות מרשימות ומעוררות התפעלות.

מוזאונים פעילות לכל המשפחה

כל הפעילויות הרבות והשונות בכל מוזיאון מותאמים גם לילדים, אם זה להכיר את סיפור החיים המיוחד של היוצר, סיפור החיים של המנהיג ההיסטורי או האמן עליו נערכת התערוכה, ואם זה להכיר את המוצגים, את הפריטים השונים, את התמונות ואת טכניקות האמנות בדרך של משחקים והפעלות המותאמות לילדים כמו חפש את המטמון, פענוח כתב סתרים, חיפוש של פתקים מוסתרים, עבודות יצירה שונות, לבישת תחפושות, התנסות בטכניקות עבודה המוצגות במוזיאון כמו ציור על שמן, פיסול או הדבקת אריחים ארכיאולוגיים, צפייה בסרטים, במופע אור קולי, בהצגה או מחזה ועוד מגוון גדול של תחומים המתאימים למעשה לכל המשפחה.

מוזיאונים בארץ ובעולם היוו תמיד מוקדים לעניין רב ולסיקור תקשורתי רב. במוזיאונים רבים ניתן גם לכתוב בספר האורחים רשמים מהביקור וגם בחוויה זו ניתן לשתף את הילדים. מוזיאוני המדע הרבים מושכים גם הם בעיקר את קהל הצעירים וכן מאפשרים חוויה מוחשית ופיזית במוזיאון ולא רק בצפייה פאסיבית במוצגים השונים.

מקווים שנהנתם מהכתבה ושינינו את הדעה שלכם קצת על מוזיאונים מוזמנים להמשיך לקרוא עוד כתבות מעולות באתר שלנו.

About the author

Rachel

Leave a Comment