בתי מלון ירושלים

חופשה בעיר הקודש – אוכל בשוק מחנה יהודה, סיור בעיר דוד ומלונות בירושלים:

מלונות בירושלים
Written by Rachel

ירושלים פנים רבות לה.

עיר כל-כך מגוונת ומיוחדת שמי שמתכנן בה חופשה ימצא עצמו אובד ואבוד. לירושלים יש דברים להציע שאין לאף עיר אחרת בארץ ואפילו לאף עיר אחרת בעולם. עיר המשלבת בתוכה מורשת ציונית, יהודית, איסלאמית ונוצרית, עיר הטומנת בתוכה עתיקות, ארכיאולוגיה, שווקים, מתחמי קניות, גלריות ומוזיאונים וקולינריה ייחודית וענפה. אז מה הם הדברים שחובה על החופשה הבאה שלכם בירושלים לכלול?

העיר העתיקה

לא היה ולא יהיה אתר היסטורי מרשים יותר מן העיר העתיקה ורחבת הכותל הנכללת בה. העיר העתיקה מהווה מעוז תרבותי של פעם לשלושת הדתות בארץ – יהדות, נצרות ואיסלאם. הליכה ברובעים השונים ממחישה את השוני בין הדתות לצד הדברים הדומים ביניהן והמחייה הצמודה של התושבים בעיר העתיקה מבהירה זאת היטב. כמובן ששיא הסיור בעיר העתיקה נמצא ברחבת הכותל המרשימה שבה כדאי לכם לטמון פתק ולקוות שיתממש.

שווקים ורחובות מעניינים

שוק מחנה יהודה, ועוד רחובות אורבניים שחובה להיות בהם כמו יפו, מהווים את הלב הפועם של החיים בעיר. בשוק מחנה יהודה תראו מקומיים רבים עורכים קניות הביתה או יושבים באחת מהמסעדות האותנטיות באזור. כאשר מבחינה קולינרית מציעה ירושלים ניחוח אחר של אוכל ישראלי, אשר כבר מזמן זכה לכינוי "אוכל ירושלמי", דבר הבאה לידי ביטוי בשוק מחנה יהודה, בו למשל תאכלו לקנות את המעורב ירושלמי הטוב ביותר בארץ. ברחוב יפו, תראו גם מקומיים רבים מסתובבים ורוכשים בחנויות השונות, במסעדות ובבתי הקפה וכמובן בברים המקומיים.

מלונות בירושלים

המלונות בירושלים הם מגוונים – חלקם מהודרים ומפוארים וחלקם עממיים, חלקם גדולים וראוותניים וחלקם קטנים ואינטימיים, חלקם במרכז העיר ההומה והשוקק וחלקם מפוזרים בשכונות השונות בעיר, אך כולם ללא יוצא מן הכלל בעלי אופי ירושלמי. המלונות בירושלים מציעים אווירה ייחודית, לרוב יהיו מעוצבים בקלאסה ובטעם טוב, ויציעו תצפיות מיוחדות ומרהיבות לחלקים שונים בעיר. מלונות בירושלים לרוב גם יגישו את האוכל הירושלמי האסלי, חוויה בפני עצמה שלא כדאי לוותר עליה. או בקיצור, מלונות בירושלים יציעו לכם דברים שונים ומיוחדים יותר ממה שאתם רגילים לקבל במלונות בערים אחרות בארץ.

About the author

Rachel

Leave a Comment