פרויקט מגורים

היכן כדאי להשקיע – שכונת אכזיב בנהריה או שכונת נווה עוז בפתח תקווה?

אכזיב
Written by Rachel

מחירי הנדל"ן בארץ לא מפסיקים לעלות ולהרקיע שחקים, ורבים עולים על הרכבת הדוהרת ומחליטים להשקיע בנדל"ן.

אין זה סוד שהתשואה הגבוהה ביותר להשקעה נמצאת בערי הפריפריה בצפון ובדרום הארץ, כאשר באזור המרכז קשה יותר להשיג עיר בה ניתן להשקיע במחיר שפוי ולקבל על ההשקעה תשואה גבוהה. הבולטות שבין השכונות המשתלמות להשקעה בארץ הן שכונת אכזיב שבנהריה ושכונת נווה עוז שבפתח תקווה.

שכונת אכזיב

שכונת אכזיב שבנהריה, היא השכונה העתידה לקום על חוף אכזיב שבעיר, וזאת בחסותן של חברות אלקטרה מגורים וצמח המרמן. שכונת אכזיב תהיה שכונה חדשה לחלוטין (ולא הרחבה או פיתוח של שכונה קיימת) כאשר התכנון הוא לא פחות מ-1,000 יחידות דיור אשר ישתרעו על פני 65 דונם. הטיילת של העיר נהריה מתוכננת להיסלל עד לפארק אכזיב ולעבור בצמוד לשכונה עצמה. המבינים יגידו, כי שכונת אכזיב הולכת להיות השקעה מצוינת, וזאת משתי סיבות עיקריות: ראשית, מדובר בשכונה חדשה בעיר נהריה שהיא השקעה טובה בפני עצמה, שכן נהריה הולכת ומתפתחת בשנים האחרונות – תעסוקתית, חינוכית ותחבורתית. שנית, מדובר בשכונה היחידה בארץ אשר עתידה להיבנות על רצועת חוף ים בתולית מה שיעניק לה יוקרה רבה ואווירה של שכונת וילות נופש בים כמו במיאמי.

שכונת נווה עוז

בניגוד לשכונת אכזיב שהיא שכונה חדשה לגמרי, שכונת נווה עוז היא אחת השכונות הוותיקות והאותנטיות בפתח תקווה. לצד השכונה הוותיקה עתידים לבנות הרחבה שתיקרא "נווה עוז הירוקה". נווה עוז הירוקה תכלול 2,500 יחידות דיור המשתרעות על שטח של 253 דונם, וזאת לצד מגדלי מגורים רבים. היתרון של השכונה הוא גם החיסרון שלה – הסמיכות לשכונה וותיקה ואסלית בעיר מעניקה לנווה עוז הירוקה הילה מוכרת באזור, ומוסדות תרבות וחינוך מוכרים מהם יוכלו ליהנות תושבי השכונה החדשה. מנגד, השכונה החדשה עלולה להדמות באופן כמעט מלא לזו החדשה, לינוק ממנה את כל המאפיינים האורבניים ולא לפתח כאלו משלה. על מנת שנווה עוז הירוקה תפתח אופי עירוני משלה, יצטרכו תושביה להשקיע במוסדות תרבות ייחודיים שיאפיינו אותה.


בין אם תבחרו בשכונת אכזיב או שכונת נווה עוז אתם יכולים לצפות לנוף מדהים מהבית. מוזמנים להגיב לנו ולספר לנו איזה שכונה אתם מעדיפים.

About the author

Rachel

Leave a Comment